RN731ETTP1000B25
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
RN731ETTP1000B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thin Film 100 Ω 0.1 % 100 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Length1 mm
Width500 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Metric)1005
Resistance100 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Height350 µm
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Depth500 µm
RoHSCompliant
Output Current1.4 A